Kurumsallar SOL Coin Alırken Bu 4 Coin’den Çıkıyor!

CoinShares’in haftada bir yayınladığı son rapor, Grayscale gibi köklü oyunculardan önemli çıkışların yaşandığı, buna karşılık yeni piyasaya sürülen ABD ETF’lerine güçlü girişlerin olduğu dinamik bir kripto varlık yatırım ortamının resmini çiziyor. Bu sırada Solana’nın SOL coin projesinde 3 milyon dolarlık giriş dikkat çekti. İşte detaylar…

Piyasada Grayscale’den bahsedildi

 Rapor, Grayscale’den geçen hafta 2,2 milyar ABD Doları ve 11 Ocak’tan bu yana 5 milyar ABD Doları tutarında büyük çıkışları detaylandırıyor. Ancak, günlük çıkışlar azalıyor gibi görünüyor ve firma için potansiyel bir umut ışığı sunuyor. Bu durum, aynı tarihteki ilk çıkışlarından bu yana 5,94 milyar ABD doları gibi şaşırtıcı bir giriş çeken ABD merkezli Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin ortasında gerçekleşti. Bu durum, yatırımcı tercihinin dijital varlıklara maruz kalmak için düzenlenmiş yollara doğru kaydığını göstermektedir.

Coğrafi olarak, ABD, İsviçre ve Almanya sırasıyla 409 milyon dolar, 60 milyon dolar ve 32 milyon dolar ile en önemli çıkışlara tanık oldu. Bu çıkışlar muhtemelen Grayscale’in çıkışıyla tetiklenen fiyat düşüşleri ve yatırımcı belirsizliğiyle bağlantılıdır. Daha parlak bir not olarak, yeni piyasaya sürülen ABD ETF’leri geçen hafta 1,8 milyar ABD doları giriş yaşadı ve bu da düzenlenmiş Bitcoin yatırım seçeneklerine olan ilginin devam ettiğini gösterdi.

SOL coin için alım vardı, bu coinlerden ise fon çıktı

Birincil odak noktası olarak Bitcoin, 479 milyon ABD doları ile en önemli çıkışlarla karşı karşıya kaldı. İlginç bir şekilde, short Bitcoin pozisyonları 10,6 milyon dolarlık mütevazı girişler gördü, bu da bazı yatırımcıların daha fazla fiyat düşüşü beklediğini gösteriyor. Altcoinler arasında Ethereum 39 milyon dolarlık çıkış yaşarken, Polkadot ve Chainlink sırasıyla 0,7 milyon dolar ve 0,6 milyon dolarlık daha küçük çıkışlar gördü. Bu durum, mevcut piyasa ortamında altcoin yatırımlarına yönelik daha temkinli bir yaklaşıma işaret ediyor.

Trendin aksine, blockchain hisse senetleri geçen hafta toplam 17 milyon ABD doları tutarında giriş çekmeye devam etti. Bu durum, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak, kripto varlıklara güç veren temel teknolojiye olan daha geniş ilgiyi vurgulamaktadır. Genel olarak CoinShares raporu, kripto varlık yatırım ortamında bir geçiş dönemine işaret ediyor. Grayscale gibi geleneksel oyuncular zorluklarla karşılaşabilirken, yeni piyasaya sürülen ABD ETF’leri önemli yatırımcı ilgisi çekmektedir. Altcoinler için karışık bir tablo ve Blockchain hisse senetleri için devam eden coşku, piyasanın çok yönlü doğasının altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x