İsrail ordusu Gazze’ye saldırı başlattığını duyurdu

Hamas’ın silahlı kanadı İsrail’e karşı ‘Aksa Tufanı’ operasyonu başlattığını duyurdu. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf, İsrail’e karşı başlattıkları Aksa Tufanı’nın ilk aşamasında 5 bin roket ve havan fırlattıklarını duyurdu.

İsrail ordusu ise, sabah saatlerinden itibaren roketlerin fırlatıldığı Gazze Şeridi’ne doğru saldırı başlattığını duyurdu. İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı, sabah saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik başlatılan saldırılarda 5 İsraillinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog “İsrail zor bir zamandan geçiyor” derken İsrail Savunma Bakanı Gallant “Hamas, bu sabah büyük bir hata yaptı ve İsrail’e karşı savaş başlattı. İsrail Savunma Kuvvetleri, tüm sızma noktalarında düşmanla savaşıyor. İsrail, bu savaşı kazanacak” açıklamasında bulundu.

İsrail Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada “Şabat ve Simchat Torah bayramında Kudüs de dahil olmak üzere İsrail genelinde aralıksız roket sirenleri çalıyor. İsrail, Hamas terör örgütü tarafından gerçekleştirilen terörist sızmalar altındadır. Kendimizi korumak için her şeyi yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x