IBM, X platformdaki reklamlarını askıya aldı

Şirket, Media Matters’ın IBM ve diğer bazı teknoloji devlerinin reklamlarını Nazi yanlısı mem’lerin ve Hitler’i destekleyen diğer gönderilerin yanında yer aldığını bildirmesinin ardından ağdaki tüm reklamları askıya aldığını açıkladı.

Chip’in aktardığı habere göre şirketten yapılan açıklamada, “IBM’in nefret söylemi ve ayrımcılığa karşı sıfır toleransı var ve bu kabul edilemez durumu araştırırken X’teki tüm reklamları askıya aldık” denildi. Reklamları Media Matters tarafından da öne çıkarılan Comcast, Financial Times’a durumu incelediğini belirtti.

TESPİT EDİLİRSE O GÖRÜNTÜLERDEN PARA KAZANILMAYACAK

X’ten bir yönetici Engadget’a yaptığı açıklamada, Media Matters tarafından tespit edilen gönderilerin artık para kazanılamayacağını ve kullanıcıların içeriği görüntülemek için bir uyarı mesajına tıklamalarını zorunlu kılan “hassas medya” etiketleriyle görüneceğini söyledi.

IBM’in reklamları askıya alma kararından kaç reklam kampanyasının etkilendiği belli değil. Ancak bir başka yüksek profilli şirketin platformdan geçici olarak da olsa geri çekilmesi, şirketin zaten hırpalanmış olan reklamcılık işlerine bir darbe daha vurdu.

X’te yayınlanan bir yazıda CEO Linda Yaccarino, IBM’e ya da Media Matters’ın raporuna doğrudan gönderme yapmasa da herkesin ayrımcılığa son vermesi gerektiğini söyledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x