Call of Duty efsanesi sona mı eriyor? İlginç istatistik!

Activision’ın savaş simülasyon serisindeki çeşitli girişler çoğunlukla bunu yaptı ve bunun kökeni 2009’a kadar uzanıyor. Ancak bu yıl biraz farklı. Medya araştırma şirketi Circana’nın haberine göre Call of Duty: Modern Warfare III ikinci sıraya geriledi.

Listeye göre Hogwarts Legacy, yaklaşık 22 milyon kopya satarak 2023 listelerinin zirvesinde yer aldı. Bu, oyunun hem franchise yaratıcısı JK Rowling’le ilişkisi nedeniyle yarattığı önemsiz tartışmalara rağmen, hem de oyunun kendi içindeki kinayelere rağmen gerçekleşti. Yine de hayranlar onlarca yıldır büyücülük okulunda yüksek kaliteli bir AAA oyun seti bekliyordu ve Hogwarts Legacy gerçek bir açık dünya Harry Potter unvanı vaadini yerine getirdi. Satışlar da bunu açıkça yansıtıyor.

Call of Duty efsanesi sona mı eriyor? İlginç istatistik!

Aslına bakılırsa Call of Duty’nin birinci sırada yer alamadığı yalnızca iki başka olay daha yaşandı. Bunlar Grand Theft Auto V (2013) ve Red Dead Redemption 2’nin (2018) vizyona girdiği yıllardı. Her iki Rockstar oyunu da piyasaya sürüldükten sonra piyasaya kesinlikle hakim oldu ve gerçek bir kültürel mihenk taşı haline geldi. Hogwarts Legacy her ne kadar çok iyi olsa da henüz o seviyeye yaklaşmadı; belki de bu veriler oyuncuların sonunda Call of Duty’den sıkılmaya başladığını gösteriyor ya da belki de Modern Warfare III özellikle ilham verici bir giriş yapamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir