WhatsApp’ta büyük yenilik! Kullanıcılar bunu bekliyordu!

Önceden bir gruba herhangi bir üye tarafından sağlanan davet bağlantısını kullanarak herkes katılabiliyordu. Bu şekilde gerçekleşen katılımlarda, sohbette gruba yeni bir kişinin girdiğini gösteren bildirim genel sohbet akışı içinde silik kalır ve birkaç yeni mesajdan sonra kolayca kaybolabilir. Bu yeni özellikle, gruba yeni bir üyenin katıldığı bilgisine sahip olması amaçlanan kişilerle konuşmaların ve bilgilerin paylaşılmasını sağlayabilir.

Geçen yıl WhatsApp, birden çok grubun tek bir çatı altında var olmasına izin vermek için Toplulukları oluşturmuştu. Diğer güncelleme işte bu Topluluktaki diğer kişilerle bağlantı kurmaya odaklanıyor. Mesajlaşma platformu artık hangi grupların ortak olduğunu bulmayı kolaylaştıracak. Belirli bir kişinin adı ile arama yaptığınızda o kişinin dahil olduğu tüm grup adları görünecek.

WhatsApp’ta büyük yenilik! Kullanıcılar bunu bekliyordu!

Bu duyuru, birkaç başka yeni WhatsApp güncellemesinin hemen ardından geldi. Bunlardan en yenisi, kullanıcıların bir WhatsApp grup sohbetinden ne zaman ayrılacaklarını planlamalarına olanak tanıyor. Bu özellik hala beta testinde, ancak geldiğinde konuşma geçmişinizde büyük bir temizlik anlamına gelecek. Diğer yeni eklemeler arasında iOS görüntülü aramalar için resim içinde resim desteği ve durum güncellemeleri olarak sesli notlar yer alıyor.

Bu iki yeni özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir