Tanıtımına milyonlar harcanmıştı! CHP’li İBB’nin çöp kaparları çöp oldu

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2020’den bu yana Temizken Güzel hareketli proje kapsamında İstanbul’un temizliğine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Boğazı’na 25 adet çöp kapar yerleştirdi.

25 ADET ÇÖP KAPAR İSTANBUL BOĞAZI’NDA

Proje kapsamında Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yüzey atıklarını temizlemek için İstanbul Boğazı’nın koşulları dikkate alınarak özel olarak Türkiye’de üretilen çöp kapar ünitesi yerleştirildi. Çöp kaparların 10 tanesi Kadıköy-Adalar iskelesi yan tarafına, 9 tanesi Eminönü iskelesine, 1 adet Karaköy iskelesine, Ortaköy iskelesine bir adet ve Aşiyan kıyıda da 3 tane olmak üzere 25 adet çöp kapar İstanbul Boğazı’nın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla yerleştirildi.

ÇÖP KAPARLAR BAKIMSIZLIKTAN KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Denizlere atılan çöplerin toplanmasına yardımcı olmak amacıyla yapılan proje günümüzde ise bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi. 2020 yılında atıkların toplanması için, tanıtımına bile milyonlarca lira harcanan çöp kaparların bu hale gelmesi İstanbulluların tepkisini çekti.

İMAMOĞLU ÇÖP KAPARLARI PAYLAŞMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Çöpkaparların 18 tondan fazla çöp topladığını” belirtmişti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x