Rıza Çalımbay: Sivasspor’dayken Avrupa’ya gittiğimizde bize haksızlık yapıldı

7 Haziran 2023 tarihinde 2 dönem görev aldığı Sivasspor’a veda eden, o günden bu yana takım çalıştırmayan deneyimli teknik direktör Rıza Çalımbay çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Asist Analiz’den Nazlıcan Elestekin’e özel bir röportaj veren Çalımbay, geçmiş dönemde Sivasspor’u çalıştırırken kendilerine haksızlık yapıldığını savundu.

“Sivasspor’a bir haksızlık yapıldı”

“Galatasaray, ve Beşiktaş’ın Avrupa’daki başarıları devam eder mi?” sorusuna 60 yaşındaki çalıştırıcı, şu yanıtı verdi:

Şimdi bize bir haksızlık yapıldı. Ben Sivasspor’dayken 3 sene üst üste Avrupa’ya gittiğimizde bazı maçlarımızda 2 oyuncuyla bazı maçlarda 3 yedek oyuncuyla gidebildik. Onun nedeni de biz hem lig maçı oynuyoruz. Lig maçından sonra da 2 gün sonra Avrupa’ya gidiyorsun maç oynamaya. Oradan geliyorsun 2-3 gün sonra burada maç oynuyorsun. Öyle gittiğin zaman sakatlıklar ve oyuncuların yorgunlukları oldu.

“Çok sıkıntılar yaşadık”

Federasyona gittiklerini ifade eden Rıza Çalımbay, ayrıca şu sözleri de sarf etti:

Her zaman söyledim bizim maçlarımızı teyit etsinler. Türkiye’ye puan getirelim gibi şeyler yaptık. Maalesef olmadı. Bir türlü olmadı. Bazı maçlarda kalecimize bile forma yaptırdık. Ne olur ne olmaz diye. Mesela İsrail’e 2 tane yedekle gittik. Ondan sonra Romanya’ya gittik, Cluj takımıyla oynayacaktık aynı şekilde oldu. Çok sıkıntılar yaşadık. Şunu demek istiyorum o zaman bizim maçlarımızı oynattılar ama şimdi sizin saydığınız takımların maçlarını teyit ettiler. Yani bu bizim takımlarımız için bir avantaj. Ben iyi gideceklerini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x